školní rok 2018-2019

Mateřská škola ve školním roce 2018-2019 přijala 24 dětí, tím opět naplnila svou kapacitu na 50 dětí.

Děti jsou rozděleny do dvou tříd:

I.třída je ve věku 3,5 - 5 let a II.třída je ve věku 5- 6 let

v mateřské škole pracují plně kvalifikovaní pedagogové, ale i nepedagogové mají zájem na růstu dětí v obou třídách. Snažíme se, aby se děti v mateřské škole cítily bezpečně, radostně a spokojené a měly k učitelce i celému kolektivu důvěru, aby i prostředí příznivě působilo na jejich rozvoji. Dítě je chápáno jako neopakovatelná, jedinečná osobnost a plně respektujeme jeho individuality a potřeby, to vše za spolupráce s rodinou.

Filozofií naší školy je rozvíjet samostatné a zdravě sebevědomé děti cestou přirozené výchovy, dát základy celoživotnímu vzdělávání všem dětem podle jejich možností , zájmů a potřeb a nadále rozvíjet péči o děti se specifickými potřebami dle možností i pedagogických zkušeností.

Pedagogové:

Bc. Marcela Michňová - ředitelka MŠ
Lenka Kapičková, učitelka, asistent pedagoga
Jaroslava Soukupová učitelka
Iveta Lompartová učitelka, zástupce v době nepřítomnosti ředitelky
Veronika Mazáčková - učitelka
Bc Pavel Pavlíček asistent pedagoga, školní asistent
Mgr. Lada Majdlochová - logopedický preventista

nepedagogové:

kuchařka Jitka Lepková
vedoucí stravování: Eva Rejmanová
školnice, uklízečka: Hlaváčková Jaroslava
zaměstnanec obchodního provozu: Libuše Dusilová

Mateřská škola pracuje dle školního vzdělávacího programu Cestujeme s Drakem, který je aktualizován dle nové legislativy, ale i nových poznatků a možností, zkušeností pedagogů. Cesta draka je chápána jako pedagogický proces a společnou cestou je cesta s rodiči a ostatními lidmi působící na dítě. Dostatek informací, otevřené dveře, společné akce, vzájemná komunikace a vtahování rodičů do chodu školy je prioritou,

Kroužky nejsou prioritou MŠ, pouze doplňují další možnost pro dítě- jóga, angličtina.

Mateřská škola Dráček Lysá nad Labem-Litol
PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE
Mírová 430 Lysá nad Labem-Litol
GPS: 50.1875083N, 14.8505517E