Naše činnost

Inspekční zpráva č.j. ČŠI - 484/09-02

termín inspekce 12. a 13. března 2009

Celkové hodnocení:

Činnost školy je v souladu s rozhodnutím o zařazení do rejstříku škol a školských zařízení.

MŠ zajišťuje rovnost příležitostí ke vzdělávání, při přijímání dětí postupuje podle sestavených kritérií. Individuální přístup k jednotlivým dětem je podporován vedením dokumentace o vzdělávacích pokrocích dětí. Dětem se speciálními vzdělávacími potřebami je v rámci běžného režimu třídy zajištěna přiměřená personální a individuální podpora.

Škola účelně využívá zdroje a prostředky ze státního rozpočtu, ale i z vlastních zdrojů k vytvoření kvalitních podmínek pro realizaci ŠVP.

Školou vytvořený ŠVP je v částečném souladu se zásadami pro jeho tvorbu stanovenými v RVP PV, nedostatky jsou pouze dílčí. K jeho obnovování i k inovacím strategií a plánů dochází na základě průběžného vyhodnocování situací i na základě vlastního hodnocení. Systém vnitřních dokumentů školy plně podporuje realizaci ŠVP.

V MŠ byly vytvořeny kvalitní personální a materiální podmínky pro její činnost, v souladu se zaměřením ŠVP je optimálně zajištěno bezpečné prostředí pro děti. Ředitelka vytvořila v MŠ příznivé klima vzájemné důvěry a spolupráce pro děti i pro dospělé.

Uplatňované metody a formy práce převážně respektující specifika předškolního vzdělávání podporují rozvoj osobnosti dítěte a umožňují dosahování kvalitních základů všech klíčových kompetencí s ohledem k vývojovému stupni dětí.

Mateřská škola je v mnoha ohledech hodnocená jako příkladná a má kvalitní předpoklady i pro další rozvoj své činnosti.

co potřebuji do mateřské školy Dráček

balení papírových kapesníků- 10 ks

ubrousky

toaletní papír(počet dle možností rodičů- vítané jsou balíčky po 4 ks)

kartáček na zuby děti dostanou, pokud si je odsouhlasíte

umělohmotný hrneček na pití (podepsaný) a druhý na zubní potřeby

rezervní oblečení- spodní prádlo, tričko, tepláky, ponožky, v zimě punčocháčky

oblečení do třídy

pyžamko- pokud budu v I.třídě, ve druhé třídě polštářek, cvičební úbor

starou košili nebo staré tričko na malování

bačkory- podepsané

pláštěnku a gumáky, dle vašeho uvážení a předpokladu špatného počasí. překontrolujte vždy dětem pláštěnku, moc toho nevydrží, aby děti nechodily v roztrhané a tím nevyhovující pláštěnce.

ve slunečních dnech - čepici

II.třída- penálek- trojhranné pastelky

se všemi věcmi děti seznamte, i kam je ukládáte, jakou značku děti mají. Vše hlavně podepište!!!!!

Závěr z inspekční činnosti 2014

Řízení je zaměřeno na zvyšování kvality vzdělávání. Pro naplňování ŠVP má škola nadstandardní personální i materiální podmínky. Přidělené finanční prostředky škola využívá v souladu s účelem poskytnutí i s vlastními záměry vymezenými v ŠVP.

Využívanými přístupy a styly práce škola přispívá k rozvoji osobnosti  a naplňování cílů předškolního vzdělávání na požadované úrovni.

Škola vytváří dobré předpoklady pro pokračování v dalším vzdělávání. Záměry ŠVP se daří naplňovat i díky navazování dalších partnerství. Příkladná je spolupráce se ZŠ.

Mateřská škola od posední inspekce vytvořila proměnou školní zahrady vysoce podnětné prostředí pro vzdělávání dětí. Uplatňované metody a formy práce podporují rozvoj osobnosti dítěte a umožňují dosahování kvalitních základů všech klíčových kompetencí.

1_fotogalerie.jpg
5_fotogalerie.jpg
Mateřská škola Dráček Lysá nad Labem-Litol
PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE